Nie mieli również pomocy – nie było komu zostawić dzieci. Finanse też nie były najlepsze, więc najczęściej rezygnowali z podróży.
Kiedy jednak Pawła awansowano, problemy finansowe same się rozwiązały. Ale ilość wolnego czasu się nie zmieniła. Mężczyzna znalazł rozwiązanie. Zdecydował się, że raz do roku będzie zabierał całą rodzinę na wakacje, a czasami będzie wypoczywać sam. O swojej decyzji powiedział żonie:
- Rozumiesz, że jestem zmęczony takim życiem. Krzyki, narzekanie, kłótnie... Potrzebuję odpocząć.
- Chcesz powiedzieć, że źle ci z dziećmi?
- Oczywiście! Zanim dolecieliśmy, oni już mnie wkurzyli.
- Dlaczego wcześniej o tym nie mówiłeś?
- Wtedy nie miałem możliwości jeździć na wakacje częściej.
- Czyli zdecydowałeś się wypocząć bez nas?
- Tak. Już kupiłem wycieczkę do Tajlandii. Możesz wynająć nianię, abyś też mogła się trochę zrelaksować.
Katarzyna milczała, nie było sensu udowadniać czegoś mężowi. Właściwie już się przyzwyczaiła, że żyje on według własnych reguł.
Paweł powiedział, że zadzwoni do żony, jak tylko dotrze. Katarzyna w tym czasie już przeszukiwała strony biur podróży i szukała ofert do Turcji. To nie Tajlandia, ale coś. Chciała, żeby dzieci też trochę odpoczęły.
Mąż postanowił nie komplikować sobie życia – wysłał po prostu wiadomość. Szczerze mówiąc, był zmęczony swoją żoną, dlatego był zadowolony, że mógł od niej uciec, chociaż na chwilę. Miał wielkie plany na te wakacje!
Przez dwa tygodnie Paweł ani razu nie zadzwonił do żony, tylko publikował zdjęcia w mediach społecznościowych. Nawet nie zauważył, jak opublikował zdjęcie, na którym jest w objęciach uroczej Tajki. Zdał sobie sprawę, że coś jest nie tak, ponieważ jego żona w ogóle nie reagowała. Katarzyna zachowywała się, jakby nic się nie stało.
Gdy Paweł wrócił do domu, był w szoku – nikogo tam nie było. Wszystko czyste, posprzątane, ale w lodówce nie było jedzenia. Nawet kwiaty zwiędły. Wyglądało na to, że żona z dziećmi gdzieś wyjechała. Może do rodziców na wieś?
Mąż kilkakrotnie dzwonił do Katarzyny, ale nie odbierała. Później wysłała mu zdjęcie z dziećmi przy tureckim hotelu, do którego rok wcześniej obiecał je zabrać.
Paweł miał tylko jedno pytanie: "Kto ich fotografuje?"
O tym pisaliśmy jakiś czas temu: Jak poprawnie kisić ogórki? Proste zasady
Kto nie lubi pysznej chrupkości i pikantnego smaku ogórków kiszonych? Są idealnym sposobem na nadanie smaku i konsystencji niemal każdej przystawce, a także doskonałą alternatywą dla selera w sałatkach makaronowych.
Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak samodzielnie kisić ogórki w domu, istnieje wiele przepisów i zasobów, które pomogą Ci to osiągnąć. Z czymś, co smakuje tak niesamowicie i jest w zasięgu twoich możliwości, aby poradzić sobie w domu, dlaczego nie spróbować swojego pierwszego przepisu na ogórek kiszony?
Domowe przetwory są najzdrowsze
Należy wziąć pod uwagę kilka czynników, w tym czas przechowywania pikli i smak, jaki chcesz im nadać. Na szczęście te wskazówki, jak zrobić ogórki kiszone, zapewnią Ci wszelką pomoc, jakiej potrzebujesz, aby odnieść sukces.
Wybierz odpowiedni rodzaj ogórków. Zanim zrobisz pierwszy krok w procesie marynowania, upewnij się, że masz najlepsze ogórki do tego zadania. Wybór chrupiących i świeżych ogórków jest koniecznością, jeśli chodzi o tworzenie najlepszych marynat, bez względu na smak. Istnieje również wiele różnych rodzajów ogórków, które znacznie utrudniają proces podejmowania decyzji.
Chociaż możesz je marynować w całości, zaleca się to robić tylko z mniejszymi. Dzięki temu proces marynowania jest łatwiejszy do opanowania, gdy są cięte na mniejsze kawałki. Inną pomocną wskazówką, którą należy rozważyć przed rozpoczęciem procesu marynowania, jest pozostawienie ogórków do moczenia przez noc w jakimś roztworze konserwującym.
Ten roztwór może składać się z kąpieli wodnej z lodem, roztworu wapna i wody lub słonej wody. Bez względu na to, jaki smak mają mieć Twoje domowe ogórki kiszone, rozpocznij proces marynowania od podstawowej solanki. Ta solanka składa się z trzech prostych składników: octu, wody i soli peklującej.
W razie potrzeby dodaj świeże lub suche aromaty
Nie bój się trochę mieszać i dopasowywać! Oto kilka smacznych aromatów do wypróbowania:
Suche Aromaty (ilość w półlitrowym słoiku): 1 liść laurowy, 1/2 łyżeczki nasion selera, 1-3 małe całe suszone papryczki chili, 1/2 łyżeczki nasion kminku, 1/2 łyżeczki nasion kopru, 1/2 łyżeczki gorczycy, 1/2 łyżeczki przyprawy do marynowania, 1/2 łyżeczki kurkumy.
Świeże aromaty (ilość w półlitrowym słoiku): 1 świeża papryczka Habanero lub Jalapeño, 2-4 gałązki pokrojone w plasterki lub cały koperek, 1/2-1 cały duży ząbek, pokrojony w plasterki czosnek, 2 3-calowe paski świeżego (obrane) lub 1/2 łyżeczki przygotowanego chrzanu, 1 gałązka świeżego oregano, 1 łyżka pokrojonej w plasterki szalotki.
Teraz możesz rozpocząć przygodę z kiszeniem ogórków w domowym zaciszu!