ortal "Pomorska", abonament RTV jest nadal obowiązkowy dla wszystkich posiadaczy odbiorników radiowych i telewizyjnych w naszym kraju. Osoby niewywiązujące się z tego obowiązku muszą liczyć się z możliwością nałożenia na nich kary. Po zmianach jej nałożenie będzie znacznie łatwiejsze.
Zmiany w abonamencie RTV
Od 1 lipca obowiązuje rozporządzenie, które daje Urzędowi Skarbowemu kolejne narzędzie w walce z osobami niepłacącymi abonamentu radiowo-telewizyjnego. Teraz urzędnicy będą mieli możliwość wystawiania wniosków w sprawie egzekucji długów oraz tytułów wykonawczych drogą elektroniczną.
Celem wprowadzenia takiego rozwiązania jest przyspieszenie i usprawnienie procesu zajmowania kont posiadaczy odbiorników telewizyjnych i radiowych, którzy unikają obowiązku wnoszenia opłaty abonamentowej.
Każdy, kto otrzyma wezwanie do zapłaty powinien uregulować zależności. Istnieje możliwość rozłożenia opłaty na raty, a nawet złożenia wniosku o umożenie powstałej zaległości w przypadku trudnej sytuacji materialnej.
Urząd Skarbowy ma kilka możliwości ściągnięcia niezapłaconej należności. Może to zrobić poprzez zajęcie naszego konta bankowego, z pensji, z emerytury, nadpłaty podatku dochodowego, a także wstrzynając postępowanie komornicze.
Z kontrolami muszą się liczyć zarówno osoby, które zaresjestrowały odbiornik i przestały opłacać abonament, jak i ci, którzy nigdy takiej rejestracji nie dokonali a posiadają radio lub telewizor.
Co sądzicie o zmianach w ściganiu niepłacących abonament RTV?
To też może cię zainteresować: Zakochana w swoim synku Agnieszka Włodarczyk postanowiła pokazać nowe zdjęcie maleństwa. Małgorzata Rozenek rzuciła żartem na temat imienia chłopca
Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Emeryci i renciści mogą liczyć na najwyższą waloryzację świadczeń w historii Polski? Seniorzy powinni się przygotować na duża podwyżkę w 2022 roku
O tym się mówi: Niż genueński nadciąga nad Polskę. IMGW alarmuje by się na to odpowiednio przygotować. Co nas czeka w najbliższym tygodniu