Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski, kolejny raz udowodnił swoją wyjątkową klasę. Strzelając gola w meczu z Francją (1:1) na Euro 2024, stał się drugim piłkarzem w historii, który zdobył bramkę na czterech kolejnych Mistrzostwach Europy. Tym samym dołączył do elitarnego grona, w którym do tej pory znajdował się jedynie Cristiano Ronaldo.


Lewandowski rozpoczął swoje zmagania z golami na Euro w 2012 roku, gdy w inauguracyjnym meczu przeciwko Grecji (1:1) otworzył wynik spotkania. To trafienie było także pierwszym golem zdobytym na Stadionie Narodowym w Warszawie. Cztery lata później, na Euro 2016, Polak czekał na swoją bramkę do ćwierćfinału przeciwko Portugalii. Wtedy, już w 2. minucie meczu, strzelił najszybszego gola w historii występów Polski na Mistrzostwach Europy.


Euro 2020 (rozgrywane w 2021 roku) okazało się dla Lewandowskiego niezwykle udane. Strzelił wtedy trzy bramki – jedną w meczu z Hiszpanią (1:1) oraz dwie w emocjonującym spotkaniu ze Szwecją (2:3). Każde z tych trafień potwierdzało jego nieustającą formę i umiejętność zdobywania kluczowych bramek w najważniejszych momentach.


Na Euro 2024, Lewandowski ponownie pokazał swoją klasę, strzelając gola z rzutu karnego w meczu z Francją. Dzięki temu dołączył do Cristiano Ronaldo, który jako pierwszy piłkarz zdobywał bramki na czterech kolejnych Mistrzostwach Europy – 2004, 2008, 2012 i 2016. Warto również wspomnieć, że Luka Modrić także strzelał na czterech różnych turniejach (2008, 2016, 2020 i 2024), ale nie na czterech kolejnych.


Łącznie, Lewandowski zdobył sześć bramek na Mistrzostwach Europy, co plasuje go na szóstym miejscu w historii tych rozgrywek. Wyprzedzają go tylko Cristiano Ronaldo (14 goli), Michel Platini (9), Antoine Griezmann (7), Alvaro Morata (7) i Alan Shearer (7).


Wyczyn Lewandowskiego to nie tylko osobisty sukces, ale także powód do dumy dla polskich kibiców. Jego zdolność do utrzymania wysokiej formy przez wiele lat i zdobywania bramek w najważniejszych momentach turniejów międzynarodowych sprawia, że jest jednym z najbardziej cenionych piłkarzy swojego pokolenia. Robert Lewandowski po raz kolejny udowodnił, że jest nie tylko liderem na boisku, ale także ikoną europejskiej piłki nożnej.