Sprawa zaginięcia Iwony Wieczorek od lat wzbudza ogromne emocje i zainteresowanie zarówno wśród społeczeństwa, jak i mediów. Iwona, 19-letnia dziewczyna, zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku, wracając z imprezy do swojego domu w Gdańsku. Mimo licznych doniesień i ewentualnych przełomów w śledztwie, wciąż nie wiadomo, co dokładnie stało się z Iwoną po wyjściu z sopockiego Dream Clubu. Jednakże, ostatnie informacje uzyskane przez stołecznych policjantów mogą okazać się kluczowe w rozwiązaniu tej zagadki.


Policjanci z Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw, którzy prowadzą śledztwo, dotarli do informacji sugerujących, że związek z zaginięciem Iwony Wieczorek może mieć kierowca białego fiata cinquecento. Według najnowszych ustaleń, pojazd ten przemieszczał się 17 lipca 2010 roku o godzinie 5:07 rano ulicą Pomorską w rejonie Parku Reagana w Gdańsku. Informacje te zostały podane w pilnym komunikacie przez Komendę Stołeczną Policji.


Czynności w tej sprawie są prowadzone pod nadzorem Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie, we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie. Policja apeluje do wszystkich osób posiadających jakiekolwiek informacje o wspomnianym samochodzie lub jego kierowcy o kontakt. Można to zrobić osobiście lub telefonicznie pod numerem 506 582 722, bądź skontaktować się z najbliższą jednostką Policji.


Od czasu zaginięcia Iwony Wieczorek, sprawa ta była wielokrotnie nagłaśniana w mediach, a każdy nowy trop wzbudzał nadzieję na rozwiązanie zagadki. Mimo licznych spekulacji i teorii, dotychczasowe śledztwa nie przyniosły jednoznacznych odpowiedzi. Obecnie uzyskane informacje o białym fiacie cinquecento mogą okazać się kluczowe i otworzyć nowy rozdział w poszukiwaniach Iwony.

screen @Komenda Stołeczna Policji


Dla rodziny Iwony Wieczorek oraz dla wszystkich zaangażowanych w jej poszukiwania, każdy nowy trop jest niezwykle istotny. Nadzieja na znalezienie odpowiedzi i osiągnięcie sprawiedliwości nie gaśnie. Śledczy pracują niestrudzenie, a społeczeństwo liczy na to, że zagadka zniknięcia Iwony Wieczorek wkrótce zostanie rozwiązana.