Zbigniew Ziobro, znany polityk i lider Suwerennej Polski, od miesięcy zmaga się z zaawansowanym nowotworem przełyku z przerzutami. Jego stan zdrowia budzi coraz większy niepokój wśród sympatyków i współpracowników. Ostatnio o jego samopoczucie i rokowania pytano europosła Patryka Jakiego, który w piątek (24 maja) udzielił wywiadu, nie kryjąc zaniepokojenia sytuacją.


Pod koniec ubiegłego roku Zbigniew Ziobro wycofał się z aktywnej polityki, by skupić się na walce o zdrowie. Nowotwór przełyku, z którym przyszło mu się zmagać, wymagał intensywnej terapii, zarówno w kraju, jak i za granicą. Pomimo nadziei i woli walki, jaką wykazuje Ziobro, rokowania pozostają bardzo złe, informuje Goniec.


W jednym z ostatnich wywiadów dla „Super Expressu”, Ziobro podkreślał, że walczy przede wszystkim dla swoich dzieci i żony, którzy są dla niego największym wsparciem. Niedawno przeszedł skomplikowany zabieg, po którym lekarze zdecydowali o konieczności kolejnej operacji. To właśnie o niej wspominał Patryk Jaki podczas rozmowy w Radiu ZET, przekazując bardzo niepokojące informacje.


Niepokojące doniesienia Patryka Jakiego


Patryk Jaki, będąc gościem rozgłośni radiowej, uchylił rąbka tajemnicy na temat stanu zdrowia swojego szefa. Poinformował, że ostatni zabieg Ziobro przeszedł w czwartek, ale dokładniejsze informacje jeszcze nie są dostępne. Stan zdrowia Ziobry określił jako „naprawdę zły”.


Pan minister powinien być w szpitalu, a wiemy, w jakich okolicznościach musiał wrócić do Polski i jego stan zdrowia się pogorszył. Nie wiem jeszcze, jakie są wyniki tej operacji - mówił Jaki.


Polityk Suwerennej Polski zasugerował, że do pogorszenia się stanu zdrowia Ziobry przyczyniły się działania obecnego rządu, zwłaszcza w kontekście przeszukań w nieruchomościach byłego ministra. Doszło do nich w kwietniu w związku ze śledztwem ws. Funduszu Sprawiedliwości.


Po skomplikowanej, ciężkiej operacji, która trwała 8 godzin, człowiek powinien leżeć pod opieką lekarzy, a nie wracać do Polski - ocenił Jaki.


Wsparcie ze strony politycznego środowiska


Zbigniew Ziobro może liczyć na wsparcie swoich współpracowników. Europosłanka Beata Kempa w pełen ciepła sposób mówiła o nim, podkreślając, że modlitwy i dobre słowa płyną każdego dnia.


Wspieramy pana ministra każdego dnia dobrym słowem, myślami, a przede wszystkim modlitwą. Zbigniew Ziobro jest nam potrzebny, jest potrzebny Polsce. Wierzymy, że wszystko będzie dobrze. Zbigniew Ziobro jest silny i Opatrzność czuwa nad nim. Wspieramy go i życzymy zdrowia, które jest w życiu najważniejsze - mówiła Kempa.


Podobne słowa wsparcia płynęły od byłego wiceministra sprawiedliwości, Michała Wójcika, który przed zabiegiem wyrażał nadzieję na poprawę zdrowia Ziobry.