Dziś Główny Inspektorat Sanitarny przekazał bardzo ważną wiadomość! Postanowiono wycofać ze sklepów jedne z dostępnych orzeszków ziemnych. Zawierają one bowiem substancje, która jest niebezpieczna dla zdrowia!

Lepiej nie spożywać tego produktu!

Jak podaje portal Goniec, sanepid po przeprowadzeniu kontroli zdecydował się na wycofanie orzeszków ziemnych marki Kresto. Chodzi tutaj dokładnie o Orzeszki ziemne prażone solone o wadze 100 gram.

Powodem wycofania produktu jest wykrycie w nim przekroczonej zawartości aflatotoksyn, substancji, która może być niebezpieczna dla zdrowia.

Jeśli już zakupiłeś orzeszki, możesz oddać je do sklepu

- Aflatoksyny to substancje produkowane przez grzyby pleśniowe z rodziny Aspergillus, które mają szkodliwy wpływ na zdrowie człowieka – zaznaczył Główny Inspektorat Sanitarny.

Osoby, które zakupiły wspomniane orzeszki nie powinny ich spożywać, ponieważ może się to skończyć poważnymi problemami zdrowotnymi. Obecnie produkt wycofywany jest ze sklepowych półek, jednak jeśli ktokolwiek zdążył już go zakupić, to bez problemu może oddać orzeszki do sklepu.

Główny Inspektorat Sanitarny przekazał, że nieprawidłowości zostały wykryte w partii numer L211451V630, z datą przydatności do spożycia do 18.05.2022 roku.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIEPL”: WIELKA STRATA DLA MILIONÓW POLAKÓW. NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS LEGENDARNEGO AKTORA. WYBITNĄ POSTAĆ POLSKIEJ KULTURY OPŁAKUJĄ JEGO WIELBICIELE. MIAŁ 90 LAT

PORTAL INFORMACYJNY „ŻYCIEPL” PISAŁ RÓWNIEŻ O: FENOMENALNA PRZEMIANA DOMINIKI GROSICKIEJ. ŻONA SPORTOWCA WYGLĄDA WRĘCZ OLŚNIEWAJĄCO. WSZYSTKO TO ZA SPRAWĄ JEDNEJ MAŁEJ ZMIANY W WYGLĄDZIE

PORTAL “ŻYCIEPL” INFORMOWAŁ TAKŻE O: WAŻNE INFORMACJE DLA WSZYSTKICH SENIORÓW W POLSCE! TRZEBA SIĘ MOCNO POSPIESZYĆ, ABY NIE STRACIĆ PIENIĘDZY. TYLKO KILKA DNI ZOSTAŁO NA ZŁOŻENIE WNIOSKU

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL INFORMACYJNY „ŻYCIEPL”: JAK FAKTYCZNIE WYGLĄDAJĄ WARUNKI W DOMU ARTYSTÓW WETERANÓW SCEN POLSKICH? CZY ARTYŚCI MAJĄ POWODY DO NARZEKAŃ