Od kilu miesięcy nieustannie wzrastają ceny praktycznie wszystkich produktów i usług. Jak długo będziemy musieli jeszcze trwać w takiej sytuacji?

Inflacja nas pogrąży?

Według informacji przekazanych przez portal Super Biznes, Główny Urząd Statystyczny ogłosił dziś, że średnie wynagrodzenie w październiku tego roku było o 8,4% wyższe niż rok temu i o 1,3% wyższe niż miesiąc temu. Okazuje się jednak, że powodów do radości nie ma zbyt wielu, bowiem od pewnego czasu wzrost płac jest coraz wolniejszy i tylko niewiele wyższy od inflacji.

Warto zaznaczyć, że w październiku inflacja wynosiła 6,8% i jest to najwyższa inflacja zarejestrowana w naszym kraju od 20 lat!

Nie mamy powodów do obaw?

Co więcej, Marcin Klucznik – analityk z zespołu makroekonomii PIE zaznaczył, że zwolniło także tempo wzrostu zatrudnienia. Zaznaczył jednak, że powodem tego jest fakt, iż coraz więcej Polaków decyduje się na samozatrudnienie.

Warto także zaznaczyć, że mimo spadku tempa zatrudnienia wiele przedsiębiorstw nadal wskazuje, że brakuje im pracowników, a sama rekrutacja przysparza wielu problemów. Jak wskazuje Główny Urząd Statystyczny, w październiku mieliśmy do czynienia ze wzrostem zatrudnienia, co wynikało nie tylko z zatrudniania nowych osób, ale także ze zwiększania dotychczasowych etatów.

- Minimalny wzrost przeciętnego zatrudnienia w październiku 2021 r. wynikał m.in. z przyjęć w jednostkach, zwiększania wymiaru etatów zatrudnionych pracowników do poziomu sprzed pandemii, a także mniejszej absencji w związku z przebywaniem na urlopach bezpłatnych – przekazał Główny Urząd Statystyczny.

Jak informował portal "Życie Polska": FENOMENALNA PRZEMIANA DOMINIKI GROSICKIEJ. ŻONA SPORTOWCA WYGLĄDA WRĘCZ OLŚNIEWAJĄCO. WSZYSTKO TO ZA SPRAWĄ JEDNEJ MAŁEJ ZMIANY W WYGLĄDZIE

Przypomnij sobie: POJAWIŁY SIĘ NOWE INFORMACJE O STANIE ZDROWIA KAMILA DURCZOKA. SZPITAL WYDAŁ SPECJALNY KOMUNIKAT W SPRAWIE. WIADOMO, W JAKIM STANIE BYŁ DZIENNIKARZ

Portal "Życie Polska" pisał również: PORUSZAJĄCE INFORMACJE O KRÓLOWEJ ELŻBIECIE II! NA JAW WYSZŁY DONIESIENIA O STANIE ZDROWIA BRYTYJSKIEJ MONARCHINI. PODDANI SĄ PEŁNI OBAW O JEJ ŻYCIE

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: SEBASTIAN FABIJAŃSKI OSTRO O KOLEGACH Z BRANŻY ZABIERAJĄCYCH GŁOS W SPRAWIE UCHODŹCÓW. AKTOR PRZEKONUJE, ŻE JEST ZMĘCZONY SYTUACJĄ W KRAJU. CO MÓWIŁ