Już od kilku tygodni obserwujemy nieustanny wzrost nowych zakażeń koronawirusem w naszym kraju. Niestety, dziś padł kolejny, niechlubny rekord.

Czwarta fala nie daje za wygraną!

Według informacji przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia dziś potwierdzonych zostało kolejnych 24 239 zakażeń koronawirusem. Niestety, z powodu koronawirusa zmarły kolejne 463 osoby. Sytuacja jest bardzo zła!

Jak wskazują eksperci, najwięcej zakażeń z powodu czwartej fali koronawirusa jest w miejscach, w których odnotowano najmniejszy odsetek szczepień. Obecnie najgorsza sytuacja jest w województwie lubelskim i na Podlasiu. W wielu miejscach szpitale są przepełnione i nie ma gdzie przyjmować chorych.

To już dwa lata, odkąd zmagamy się z koronawirusem!

- Szpital jest w całości obłożony, kaloryfery nie grzeją, ciepłej wody okresowo nie ma. Budynek szpitala jest po prostu ruiną. Co z tego, że załatamy dziurę w jednym miejscu, jak zaraz pojawia się kolejnym – zaznaczył kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku – profesor Robert Flisiak.

Profesor zaznaczył także, że cięższy przebieg COVID – 19 u wielu pacjentów jest spowodowany tym, że podczas obecnej fali wiele osób zgłasza się o wiele później, niż miało to miejsce w poprzednich falach. Co więcej, około 90% zakażeń to osoby niezaszczepione.

Warto zaznaczyć, że koronawirus został odkryty w środkowych Chinach, w Wuhan dokładnie 2 lata temu – 17 listopada 2019 roku. Przez ostatnie dwa lata na COVID – 19 zachorowało ponad 254 miliony osób, a 5,11 miliona zmarło.

Jak informował portal "Życie Polska": NADCHODZĄ WIELKIE ZMIANY DLA POLAKÓW W SPOSOBIE UTRZYMANIA MIEJSC SPOCZYNKU. CHODZI O SPECJALNĄ ZGODĘ. BEZ NIEJ OSTATNIA DROGA BĘDZIE NIEMOŻLIWA

Przypomnij sobie: POJAWIŁY SIĘ NOWE INFORMACJE O STANIE ZDROWIA KAMILA DURCZOKA. SZPITAL WYDAŁ SPECJALNY KOMUNIKAT W SPRAWIE. WIADOMO, W JAKIM STANIE BYŁ DZIENNIKARZ

Portal "Życie Polska" pisał również: PORUSZAJĄCE INFORMACJE O KRÓLOWEJ ELŻBIECIE II! NA JAW WYSZŁY DONIESIENIA O STANIE ZDROWIA BRYTYJSKIEJ MONARCHINI. PODDANI SĄ PEŁNI OBAW O JEJ ŻYCIE

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: SEBASTIAN FABIJAŃSKI OSTRO O KOLEGACH Z BRANŻY ZABIERAJĄCYCH GŁOS W SPRAWIE UCHODŹCÓW. AKTOR PRZEKONUJE, ŻE JEST ZMĘCZONY SYTUACJĄ W KRAJU. CO MÓWIŁ