Dorastał wśród trzech sióstr i czasami myślę, że to nawet dobrze. Traktuje płeć żeńską bardzo ostrożnie, czule.
Dużo wie o kobietach i mnie, jako jego żonie, jest łatwo z nim w wielu kobiecych sprawach. Na przykład, kiedy mam napady złości w środku cyklu, rozumie, że moje hormony grają i spokojnie to akceptuje.
Ale dzisiaj nie chodzi o nasz związek. Kiedy mój mąż był singlem, zawsze pomagał swoim siostrom. Z jakiegoś powodu jego rodzice nauczyli go, że jeśli jest mężczyzną, musi pomagać swoim siostrom.
Potem pojawiłam się ja. Dla obu sióstr był to natychmiastowy sygnał, że nadszedł czas, aby poszukać mężów i wykonały świetną robotę.
Obie poślubiły biznesmenów z przyzwoitymi kontami bankowymi. Trzecia siostra poradziła sobie w życiu bez udanego małżeństwa.
Najwyraźniej cała inteligencja w rodzinie została jej przekazana i teraz ma udaną karierę, własne mieszkanie, samochód, zarobki, o których nigdy nie marzyliśmy, chociaż wciąż jest singielką.
Mój mąż i ja mamy najgorszą sytuację ze wszystkich. Mamy trójkę dzieci i ciągłe wydatki na ich potrzeby. Ja jestem zwykłą nauczycielką, mąż jeździ trolejbusem. Skąd bierzemy na to pieniądze?
Niektóre miesiące są tak ciężkie, że żyjemy na parówkach i makaronie. Co ciekawe, żadna z sióstr nigdy nie wykazała chęci pomocy.
Cztery lata temu mieliśmy przyjęcie urodzinowe dla najstarszej z rodziny. Jest bardzo bogatą kobietą, oczywiście dzięki swojemu mężowi. Zaprosiła nas do najmodniejszej restauracji w stolicy, więc poszliśmy.
W prezencie daliśmy jej jak najwięcej pieniędzy z naszego budżetu. I wiesz, jak to się skończyło? Przytłoczona swoim bogactwem zadzwoniła do wszystkich swoich krewnych, wyśmiewając kwotę, którą jej daliśmy.
Dyskutowała też o moim stroju. Powiedziała, że ubrałam się jak rolnik i nawet kelnerzy się ze mnie śmiali. Nie siedziałam wtedy cicho, pokłóciłam się z nią.
Jakim prawem zachowywała się w ten sposób i dyskutowała o nas? Zapomniała, skąd pochodzi. A to mój mąż nie chodził do szkoły, żeby pomagać siostrom.
W każdym razie nie rozmawialiśmy z nią przez te wszystkie lata. W tym roku jej syn się żeni. Znowu wyprawiają ucztę dla całego świata, niewiarygodnie drogą i piękną, i zapraszają nas na nią.
Wcale nie chcę tam iść. Dlaczego? Żeby znowu zostać wyśmiana, nazwana wieśniarą? Mąż przekonuje mnie, mówiąc, że to jego siostrzeniec, musimy jechać, nie możemy tak siedzieć w domu.
A co im damy? Znowu duża suma dla nas i będziemy głodować przez pół miesiąca, a oni będą się śmiać? Nie chcę, ale nie wiem, co robić.