Wielokrotnie media wskazywały już, że podczas planowania wkroczenia rosyjskich wojsk na Ukrainę, Władimir Putin obiecywał swoim sojusznikom, w tym Białorusi, że będzie to niezwykle szybka „operacja specjalna”. Jak wiemy, przywódca Rosji był przekonany, że zajmie Kijów w ciągu trzech dni. Dziś wiemy już, że tak się nie stało.

Zaskakujące słowa polityka

Jak podaje portal Wirtualna Polska, ostatnio prezydent Białorusi – Alaksandr Łukaszenka udzielił ostatnio wywiadu, w którym zabrał głos na temat sytuacji w Ukrainie, a także na temat możliwego użycia broni jądrowej przez Rosję. Prezydent przyznał, że nie spodziewał się, iż „operacja specjalna” w Ukrainie potrwa tak długo.

- Ale nie jestem na tyle pochłonięty tym problemem, aby powiedzieć, czy operacja idzie zgodnie z planem, jak mówią Rosjanie, czy tak, jak ja to czuję. Chcę jeszcze raz podkreślić - czuję, że ta operacja się przeciągnęła – mówił Łukaszenka podczas wywiadu.

Jakie jest zdanie Łukaszenki na temat broni jądrowej?

Oczywiście, prezydent Białorusi powtórzył propagandowe hasła rosyjskich władz mówiąc, że to Kijów prowokował Moskwę, dlatego musiały zostać podjęte działania.

Prezydent Białorusi dodał także, że nie akceptuje żadnej wojny. Warto tutaj zaznaczyć, że polityk wprost używał słowa „wojna”, a nie „operacja specjalna”. Łukaszenka dodał także, że nie do przyjęcia jest użycie broni jądrowej, bowiem cała sytuacja rozgrywa się blisko białoruskich granic. Zaznaczył jednak, że o to, czy Rosja może podjąć taki krok, należy zapytać rosyjskich władz.

Polityk zaznaczył także, że najprawdopodobniej Władimir Putin nie chce bezpośrednio konfrontować się z NATO, a więc państwa zachodnie powinny działać tak, aby do tej konfrontacji nie doszło.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL "ŻYCIE POLSKA": NAJNOWSZE DONIESIENIA O RUCHACH ROSJAN NA UKRAINIE. WEDŁUG INFORMACJI USA ŻOŁNIERZE ROSYJSCY PRZYSTĄPILI DO OFENSYWY. JAKIE SĄ SZANSE NA ICH WYGRANĄ

PRZYPOMNIJ SOBIE: PO BLISKO TRZECH DEKADACH MARIANNA DUFEK ZDRADZIŁA WIELKI SEKRET MAŁŻEŃSTWA Z KAMILEM DURCZOKIEM. DZIENNIKARKA PODZIELIŁA SIĘ WSPOMNIENIAMI ZE ŚLUBU

PORTAL "ŻYCIE POLSKA" PISAŁ RÓWNIEŻ O: SPECJALNY RODZAJ SAMOLOTU POJAWIŁ SIĘ NAD STOLICĄ ROSJI. NIEKTÓRZY NAZYWAJĄ GO „MASZYNĄ DNIA SĄDU OSTATECZNEGO”! NIEPOKOJĄCE DONIESIENIA ZNAD MOSKWY

W OSTATNICH DNIACH PISALIŚMY TAKŻE O: NA JAW WYSZŁY INFORMACJE O DŁUGO SKRYWANYM ZASKAKUJĄCYM PLANIE PIS! WIADOMO, CO MOŻE SIĘ STAĆ W NAJBLIŻSZYCH MIESIĄCACH. CZY CZEKAJĄ NAS NOWE WYBORY