Dawid Kubacki w ostatnich dniach odniósł niebywały sukces zdobywając brązowy medal w konkursie indywidualnym na skoczni normalnej podczas igrzysk olimpijskich w Chinach. To wielka radośc dla licznych kibiców skoków narciarskich w Polsce, którzy cieszą się z tak fantastycznego dokonania naszego skoczka. Dodajmy, że jest to pierwszy indywidualny medal olimpijski dla Dawida Kubackiego.

To niesamowite osiągnięcie, gdyż z początku w ogóle nie wydawało się, że Dawidowi Kubackiemu uda się ta trudna sztuka, gdyż po pierwszej serii konkursu był dopiero ósmy. Jednak skok na 103 metry w drugiej serii zapewnił mu brązowy krążek i wielkie uznanie kibiców.

Jaki prywatnie jest Dawid Kubacki? Niewiele osób zna skoczka z tej strony. Szczegóły wyszły na jaw

Jak przypomina serwis O2, to kolejny ogromny sukces skoczka z Nowego Targu, który zdobył już złoty medal mistrzostw świata na normalnej skoczni, a także zwyciężył w Turnieju Czterech Skoczni. Do tego dochodzą liczne zwycięstwa w druzynie.

Nie da się ukryć, że dla skoczka wielkim oparciem jest żona Marta. Para stara się nie dzielić życiem rodzinnym z mediami i raczej unika blasku fleszy. Para poznała się na studiach, do zaręczyn doszło w 2018 roku w Egipcie, a po roku wydarzył się ślub w sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej we wsi Bachledówka na Podhalu.

W grudniu 2020 roku na świat przyszło pierwsze dziecko Dawida Kubackiego – córeczka Zuzanna. Gdy dziewczynka się urodziła, skoczek brał udział w Turnieju Czterech Skoczni w konkursie w Oberstdorfie.

Dawid Kubacki od lat interesuje się modelarstwem i szybownictwem, co jest jego hobby poza skocznią. Od niedawna posiada licencję pilota szybowcowego.

- Daje mi to radość i satysfakcję. To rodzaj wolności w przestrzeni, wyciszenie. Jestem tylko ja i piękne widoki. To coś, co mnie cieszy. W szybowcach nie ma dźwięku silnika, więc to mnie naprawdę odstresowuje – opowiadał kiedyś w TVP Sport.

Kubacki ma pseudonim „Mustaf”!

Jak informował portal "Życie Polska": WYCZEKIWANY PRZEZ POLAKÓW TŁUSTY CZWARTEK TUŻ TUŻ! WIADOMO, KIEDY W TYM ROKU WYPADNIE TO NAJSŁODSZE ŚWIĘTO. TEGO DNIA NIKT NIE BĘDZIE LICZYĆ KALORII

Przypomnij sobie: NIESAMOWITE ZWYCIĘSTWO W „THE VOICE SENIOR”. WIELE OSÓB SIĘ TEGO NIE SPODZIEWAŁO. WOKALISTA ZABRAŁ GŁOS PO FINALE PROGRAMU. WIADOMO JUŻ, CO PLANUJE

Portal "Życie Polska" pisał również: WIELKI SUKCES POLSKIEGO SKOCZKA. DAWID KUBACKI ZDOBYŁ WYMARZONY MEDAL NA OLIMPIADZIE! CHOĆ NIE BYŁ FAWORYTEM TO POKAZAŁ, CO POTRAFI. ILE ZAROBIŁ

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: SENIORZY LICZĄ NA POWRÓT WAŻNEGO ŚWIADCZENIA. WŁADZE POLSKI MAJĄ WSKAZYWAĆ SZANSĘ NA PONOWNĄ WYPŁATĘ, ALE TYLKO DLA WYBRANYCH. CO BĘDZIE Z CZTERNASTKĄ