Jak informuje portal Super Express, Kazimiera Szczuka ukończyła historię literatury na Uniwersytecie Warszawskim. Nigdy nie pracowała jednak w wyuczonym zawodzie i zaraz po studiach oddała się pracy jako dziennikarka.

Jak zaczynała swoją karierę telewizyjną?

Na samym początku swojej kariery pisała dla czasopisma „Zadra” oraz dla „Gazety Wyborczej”. Dopiero w 2001 roku po raz pierwszy wystąpiła w telewizji.

Kazimierę Szczukę mogliśmy oglądać w telewizyjnym show „Najsłabsze ogniwo”, który był transmitowany na antenie stacji TVN od 2004 do 2006 roku. Nie da się ukryć, że Kazimiera Szczuka bardzo dobrze wpisywała się w ramy programy. Potrafiła nieco dogryźć uczestnikom, co było zresztą jej zadaniem. Uszczypliwe komentarze miały bowiem przeszkodzić w wygranej.

Czy Kazimiera Szczuka tęskni za dawnymi czasami?

- Ja nie jestem uzależniona od kariery w mediach. Powinnam się bać mówienia tego, co myślę, bo zostanę ukarana? Nie będę mogła występować w telewizji? To trudno! Ja naprawdę nie muszę być gwiazdą wyznała niegdyś podczas rozmowy z dziennikarzami portalu Wiadomości24.

Po zakończeniu emisji programu „Najsłabsze ogniwo” gwiazda próbowała jeszcze swoich sił w „Dwururce” oraz „Wydaniu drugim poprawionym”. Jednak finalnie Kazimiera Szczuka zdecydowała się na zniknięcie z mediów.

Teraz gwiazda zajmuje się publicystyką. Spełnia się także jako krytyczka literacka oraz działaczka społeczna. Jak sama przyznaje, w swoim życiu nie ma nawet czasu na myślenie o tym, czy tęskni za czasami, w których pracowała w telewizji.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIEPL”: WIELKA STRATA DLA MILIONÓW POLAKÓW. NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS LEGENDARNEGO AKTORA. WYBITNĄ POSTAĆ POLSKIEJ KULTURY OPŁAKUJĄ JEGO WIELBICIELE. MIAŁ 90 LAT

PORTAL INFORMACYJNY „ŻYCIEPL” PISAŁ RÓWNIEŻ O: FENOMENALNA PRZEMIANA DOMINIKI GROSICKIEJ. ŻONA SPORTOWCA WYGLĄDA WRĘCZ OLŚNIEWAJĄCO. WSZYSTKO TO ZA SPRAWĄ JEDNEJ MAŁEJ ZMIANY W WYGLĄDZIE

PORTAL “ŻYCIEPL” INFORMOWAŁ TAKŻE O: WAŻNE INFORMACJE DLA WSZYSTKICH SENIORÓW W POLSCE! TRZEBA SIĘ MOCNO POSPIESZYĆ, ABY NIE STRACIĆ PIENIĘDZY. TYLKO KILKA DNI ZOSTAŁO NA ZŁOŻENIE WNIOSKU

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL INFORMACYJNY „ŻYCIEPL”: NIEWIELE OSÓB WIE O TYM, JAK ŻYJE KRZYSZTOF PRUSIK, ZWYCIĘZCA 3. EDYCJI „THE VOICE SENIOR”. ARTYSTA MIESZKA NA BEMOWIE. ZAPROSIŁ KAMERY DO MIESZKANIA