Mało kto wie o tym, że Antoni Macierewicz oraz jego żona Hanna mają córkę. Aleksandra Wesołowska na co dzień stara się trzymać z daleka od polityki i medialnego rozgłosu, a swoje życie poświęciła pracy na uczelni.

Czy zajmuje się Aleksandra Wesołowska?

Jak informuje portal Pikio, córka znanego polityka jest biochemikiem i na co dzień pracuje na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. W swojej pracy zajmuje się przede wszystkim laktotechnologią. Dziedzina ta dotyczy badań nad mlekiem kobiecym.

Okazuje się, że Aleksandra Wesołowska jest bardzo zaangażowana w swoją pracę. Już w 2010 roku za jej inicjatywą powstała Fundacja Bank Mleka Kobiecego, która promuje powstawanie oraz rozszerzanie sieci banków mleka kobiecego w całym kraju.

Jak przyznaje sama Aleksandra Wesołowska, mimo że stroni od polityki i nie zamierza zbyt udzielać się w mediach, to niejednokrotnie patrzono na nią jako na córkę Antoniego Macierewicza, która ma łatwiej dzięki znanemu ojcu. Mimo wszystko były to jednak bardzo rzadkie sytuacje.

Czy kobieta jest oceniana przez pryzmat swojego ojca?

- Być może czasem ludzie mają problem z oddzieleniem tego, co ktoś robi, od swojego stosunku wobec spokrewnionego z tą osobą polityka, zwłaszcza takiego, który budzi silne emocje. Ja tego długo nie odczuwałam, ludzie, z którymi się stykam w życiu zawodowym, na uczelni, to osoby o bardzo różnych poglądach, łączą nas sprawy merytoryczne – wyznała Aleksandra Wesołowska w rozmowie z dziennikarzami „Wprost”.

Jak się okazuje, nie obyło się także bez skandalu. Kilka lat temu konto fundacji prowadzonej przez Aleksandrę Wesołowską zostało zasilone kwotą 400 tysięcy złotych, które pochodziły z konkursu Innowacje Społecznego prowadzonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Wtedy też pojawiły się głosy, że fundacja badaczki otrzymała te pieniądze dzięki politycznym wpływom. Jak jednak przyznaje sama kobieta, na ten sukces przez lata pracował cały jej zespół i do głosu nie doszły tutaj żadne układy.

Aleksandra Wesołowska / zdjęcie dzięki uprzejmości portalu Pikio.pl

Jak informował portal "Życie PL": CZY NATALIA KUKULSKA MA DLA EDYTY GÓRNIAK BARDZO KORZYSTNĄ OFERTĘ? PRZED ZNANYMI GWIAZDAMI POWAŻNA ROZMOWA

Przypomnij sobie: MAGDA GESSLER WYJAWIŁA PRAWDĘ, KTÓRĄ UKRYWAŁA PRZEZ LATA? FANI ZNANEJ RESTAURATORKI NIE KRYJĄ ZASKOCZENIA Z POWODU OSTATNIEJ NOWINY

Portal "Życie PL" pisał również: NOWA ODSŁONA MILIONERÓW! CZY FANI BĘDĄ ZADOWOLENI ZE ZMIAN, KTÓRE ZAJDĄ W JEDNYM Z NAJPOPULARNIEJSZYCH TELETURNIEJÓW

O tym mówi się w Polsce: IGA ŚWIĄTEK NIE PRZESTAJE ZADZIWIAĆ! NIESAMOWITE OTWARCIE MECZU W AUSTRALIAN OPEN W WYKONANIU NASZEJ TENISISTKI