Jak podaje portal Pomponik, we wczorajszym wydaniu „Faktów” stacji TVN, swój krótki debiut miała sama Elżbieta Jaworowicz. Okazuje się jednak, że powód, dla którego dziennikarka pojawiła się w konkurencyjnej stacji nie napawa dumą.

Ogromny cios dla polskich mediów

Ostatnio opublikowane zostały wyniki Światowego Indeksu Wolności Prasy, który to organizowany jest przez organizację Reporterzy bez Granic, a udział bierze w nim 180 krajów.

Jeszcze kilka lat temu, a dokładnie w 2015 roku, nasz kraj uplasował się na osiemnastym miejscu w Światowym Indeksie Wolności Prasy. W tym roku jest dużo gorzej, bowiem Polska spadła na 66. miejsce.

Niechlubny debiut

Powodem tego jest między innymi przejęcie kontroli nad mediami publicznymi przez rząd, a także obecna w ostatnim czasie strategia „repolonizacji” mediów.

Podczas „Faktów” pokazano urywki materiałów, jakie można obejrzeć w publicznej telewizji. Wśród materiałów pojawił się także fragment programu Elżbiety Jaworowicz „Sprawa dla reportera”.

Pokazano urywek, w którym opowiedziana została historia pana Daniela, który został skrzywdzony przez swoją żonę – Ukrainkę. Według materiału kobieta miała posłużyć się czarną magią, aby uprowadzić ich syna.

- Brała garnek, wlewała mocz, dodawała świńską słoninę, gotowała to i odmawiała jakieś modlitwy. Potem to wylewała i kazała mi jeździć szukać psa, który to zje – mówił w programie pan Daniel.

We wspomnianym odcinku obecna była także Małgorzata Gosiewska – posłanka partii Prawo i Sprawiedliwość, która obiecała, że w sprawie pana Daniela zwróci się do Ministra Sprawiedliwości i pomoże w sprowadzeniu syna do Polski.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL "ŻYCIE POLSKA": NAJNOWSZE DONIESIENIA O RUCHACH ROSJAN NA UKRAINIE. WEDŁUG INFORMACJI USA ŻOŁNIERZE ROSYJSCY PRZYSTĄPILI DO OFENSYWY. JAKIE SĄ SZANSE NA ICH WYGRANĄ

PRZYPOMNIJ SOBIE: PO BLISKO TRZECH DEKADACH MARIANNA DUFEK ZDRADZIŁA WIELKI SEKRET MAŁŻEŃSTWA Z KAMILEM DURCZOKIEM. DZIENNIKARKA PODZIELIŁA SIĘ WSPOMNIENIAMI ZE ŚLUBU

PORTAL "ŻYCIE POLSKA" PISAŁ RÓWNIEŻ O: SPECJALNY RODZAJ SAMOLOTU POJAWIŁ SIĘ NAD STOLICĄ ROSJI. NIEKTÓRZY NAZYWAJĄ GO „MASZYNĄ DNIA SĄDU OSTATECZNEGO”! NIEPOKOJĄCE DONIESIENIA ZNAD MOSKWY

W OSTATNICH DNIACH PISALIŚMY TAKŻE O: NA JAW WYSZŁY INFORMACJE O DŁUGO SKRYWANYM ZASKAKUJĄCYM PLANIE PIS! WIADOMO, CO MOŻE SIĘ STAĆ W NAJBLIŻSZYCH MIESIĄCACH. CZY CZEKAJĄ NAS NOWE WYBORY