Jak przypomina portal Wirtualna Polska, jeszcze w 2016 roku Krystyna Pawłowicz stwierdziła, podczas obrad Sejmu, że ustawa o statusie sędziów Trybunału Konstytucyjnego jest tak oczywista, że to niemożliwe, aby pracować nad nią tyle czasu.

Krystyna Pawłowicz popełnia błędy w banalnych kwestiach

Mimo, że Krystyna Pawłowicz doskonale zna przepisy, które wskazują jak należy wypełnić oświadczenie majątkowe, to w tym roku sama popełniła w tej kwestii sporo błędów!

Jak zaznacza portal Wirtualna Polska, sędziowie Trybunału Konstytucyjnego są zobowiązani, aby składać oświadczenia majątkowe do 31 marca każdego roku. Jak się jednak okazuje, ostatnie oświadczenie majątkowe Krystyny Pawłowicz pochodzi z 30 marca ubiegłego roku i dotyczy majątku na dzień 31 grudnia 2019 roku.

Sędzina nie skomentowała sprawy

Całą sprawę mocno skomentowali konstytucjonaliści, którzy twierdzą, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca i oskarżają Krystynę Pawłowicz o brak elementarnej wiedzy w tej kwestii.

- Sytuacja, gdy sędzia Trybunału Konstytucyjnego dopuszcza się składania błędnego oświadczenia majątkowego, jest zupełnie niedopuszczalna i wręcz zaskakująca - zaznaczył konstytucjonalista z Uniwersytetu SWPS, profesor Mariusz Bidziński.

Na ten moment sama Krystyna Pawłowicz nie zabrała głosu w całej sprawie i nie wyjaśniła, z jakiego powodu błędnie wypełniła oświadczenie majątkowe.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL "ŻYCIE POLSKA": NAJNOWSZE DONIESIENIA O RUCHACH ROSJAN NA UKRAINIE. WEDŁUG INFORMACJI USA ŻOŁNIERZE ROSYJSCY PRZYSTĄPILI DO OFENSYWY. JAKIE SĄ SZANSE NA ICH WYGRANĄ

PRZYPOMNIJ SOBIE: PO BLISKO TRZECH DEKADACH MARIANNA DUFEK ZDRADZIŁA WIELKI SEKRET MAŁŻEŃSTWA Z KAMILEM DURCZOKIEM. DZIENNIKARKA PODZIELIŁA SIĘ WSPOMNIENIAMI ZE ŚLUBU

PORTAL “ŻYCIEPL” INFORMOWAŁ TAKŻE O: WAŻNE INFORMACJE DLA WSZYSTKICH SENIORÓW W POLSCE! TRZEBA SIĘ MOCNO POSPIESZYĆ, ABY NIE STRACIĆ PIENIĘDZY. TYLKO KILKA DNI ZOSTAŁO NA ZŁOŻENIE WNIOSKU

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL INFORMACYJNY „ŻYCIEPL”: WIADOMO JUŻ, JAK UKŁADA SIĘ ŻYCIE KATARZYNY CICHOPEK I MARCINA HAKIELA PO ROZSTANIU. TANCERZ DOSKONALE SIĘ BAWI, A AKTORKA ZAMILKŁA. CO SIĘ DZIEJE