Do nietypowego zdarzenia doszło na dworcu w Hanowerze, gdzie nasi piłkarze, zmierzający do Berlina na piątkowy mecz z Austrią, zostali zaskoczeni przez dużą grupę kibiców. Sytuacja wymagała interwencji służb porządkowych, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno zawodnikom, jak i fanom.


Obecnie w Niemczech trwa Euro 2024. Polska reprezentacja, mająca już za sobą trudny mecz z Holandią, przegrany 1:2, przygotowuje się do kolejnego starcia z Austrią. Piłkarze, stacjonujący w Hanowerze, postanowili dotrzeć do Berlina pociągiem, co okazało się wyzwaniem logistycznym, informuje Goniec.


Obecność Roberta Lewandowskiego oraz innych zawodników na dworcu wywołała ogromne zainteresowanie. Brak fizycznego oddzielenia sportowców od podróżnych czekających na pociągi doprowadził do sytuacji, w której kibice mogli bez przeszkód zbliżyć się do piłkarzy.


Dziennikarz Mateusz Skwierawski relacjonuje, że pociąg do Berlina miał półgodzinne opóźnienie, a Polacy mieli zarezerwowane dwa ostatnie wagony. Jednak pociąg przyjechał z innej strony, co zmusiło zawodników do przejścia przez cały peron. W tłumie fanów doszło do kilku interakcji z piłkarzami, które wprowadziły nieco chaosu.


Jedna z sytuacji wywołała szczególne zaniepokojenie służb. Jak opisuje Skwierawski, jeden z kibiców dynamicznie zbliżył się do Roberta Lewandowskiego, wyciągając telefon w celu zrobienia zdjęcia. Służby szybko zareagowały, funkcjonariusz błyskawicznie złapał fana i odsunął go na bezpieczną odległość od grupy piłkarzy.


"Kibice mieli dostęp do zawodników. Jeden z nich dynamicznie ruszył w kierunku kapitana reprezentacji. Wyciągnął telefon, zbliżył się do Lewandowskiego i chciał zrobić zdjęcie. Został jednak błyskawicznie złapany przez funkcjonariusza i odepchnięty na bok. (...) Służby nie patyczkowały się z fanem, odsuwając go od grupy piłkarzy w znacznej odległości," relacjonował Skwierawski dla "Sportowych Faktów" WP.


Na szczęście sytuacja skończyła się tylko na strachu, a wszyscy zawodnicy bezpiecznie dotarli na miejsce. Jednak incydent ten przypomina, jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie takich wydarzeń, aby uniknąć potencjalnych zagrożeń.


Piłkarze przygotowują się teraz do meczu z Austrią, mając nadzieję na lepszy wynik niż w spotkaniu z Holandią. Fani z niecierpliwością czekają na kolejny mecz, licząc na zwycięstwo polskiej reprezentacji.