Jak donosi portal o2, nietypowego odkrycia dokonali pracownicy z Archikatedry w Białymstoku. Skarb może posiadać ogromną wartość!

Niesamowite odkrycie!

Do odkrycia doszło, kiedy pracownicy demontowali krzyż oraz gałkę z sygnaturki świątyni. Wtedy też dostrzegli butelkę, w której znajdowała się kartka. To mocno pobudziło ich ciekawość.

W butelce znajdował się list, w którym to budowniczowie katedry wyszczególnili wszystkie osoby, które brały udział w budowie świątyni.

Specjalistka zabrała głos w sprawie

- Niżej podpisani braliśmy udział przy budowie tego kościoła według projektu architekta Dziekońskiego z Warszawy – napisano w liście.

Co więcej, w liście wskazano także zawody osób, które zaangażowały się w budowę. Był to między innymi technik – praktykant, podmajster murarski, majster murarski, majster blacharski i inni.

List nie jest zachowany w najlepszym stanie, pochodzi on aż z 1903 roku. Z tego też powodu dość trudno odczytać jest nazwiska wszystkich osób, które pomagały przy budowie katedry, wiadomo jednak, że w większości pochodzili oni z Warszawy.

Konserwator zabytków, prof. dr hab. Małgorzata Dajnowicz zaznaczyła, że niektóre z podpisanych osób to niezwykle ważne postacie, które mocno odznaczyły się w historii.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIEPL”: WIELKA STRATA DLA MILIONÓW POLAKÓW. NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS LEGENDARNEGO AKTORA. WYBITNĄ POSTAĆ POLSKIEJ KULTURY OPŁAKUJĄ JEGO WIELBICIELE. MIAŁ 90 LAT

PORTAL INFORMACYJNY „ŻYCIEPL” PISAŁ RÓWNIEŻ O: FENOMENALNA PRZEMIANA DOMINIKI GROSICKIEJ. ŻONA SPORTOWCA WYGLĄDA WRĘCZ OLŚNIEWAJĄCO. WSZYSTKO TO ZA SPRAWĄ JEDNEJ MAŁEJ ZMIANY W WYGLĄDZIE

Portal "Życie Polska" pisał również: ADAM MAŁYSZ UJAWNIŁ COŚ NAPRAWDĘ PORAŻAJĄCEGO. LEGENDARNY SKOCZEK ZASKOCZYŁ WSZYSTKICH ZDJĘCIAMI NA INSTAGRAMIE. IŚCIE NIESPOTYKANE WARUNKI W HOTELU

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: KRYSTYNA JANDA WE WZRUSZAJĄCYCH WSPOMNIENIACH O BARBARZE KRAFFTÓWNIE. AKTORKA OPOWIEDZIAŁA O OSTATNICH CHWILACH. WYSZŁY NA JAW WIEŚCI O JEJ CHOROBIE