Nie da się ukryć, że mycie okien spędza wielu osom sen z powiek. Szczególnie mocno nie lubimy myć ram oraz wszystkich zakamarków, w których chętnie gromadzi się kurz i brud, a które są bardzo trudne do wyczyszczenia. Okazuje się jednak, że jest na to sposób!

Jak uporać się z uporczywym brudem?

Obecnie w praktycznie wszystkich domach wykorzystywane są ramy plastikowe. Wyglądają one estetycznie i są przeważnie łatwe w czyszczeniu, jednak bardzo często zdarza im się żółknąć, co nie wygląda zbyt dobrze. Jak zatem zapobiec temu procesowi i cieszyć się śnieżnobiałymi ramami?

Jak informuje portal Domek i Ogródek warto w tym celu dbać o ramy okienne co najmniej raz na trzy miesiące. Takim sposobem uchronimy je od powstawania osadu, który może powodować żółknięcie.

Jeśli jednak przegapiliśmy dobry moment i nasze ramy są już nieco żółte warto wypróbować tani i ekologiczny sposób. 6 łyżek sody oczyszczonej rozpuszczamy w 500 mililitrach wody i przy pomocy miękkiej ściereczki myjemy okienne ramy przygotowaną miksturą.

Szybko i skutecznie!

Jak natomiast poradzić sobie z zakamarkami w oknach, które są siedliskiem kurzu, martwych owadów, liści i innych rzeczy? Najpierw warto takie miejsca odkurzyć przy pomocy odkurzacza.

W kolejnym kroku na zabrudzone miejsca sypiemy sodę oczyszczoną i polewamy ją wodą utlenioną. Za kilka minut przecieramy miejsce ściereczką lub też wykorzystujemy do tego celu patyczki do uszu. I gotowe! Okna lśnią czystością!

Wypróbuj ten sposób! / YouTube: Mommy Etc

Jak informował portal "Życie PL": CZY NATALIA KUKULSKA MA DLA EDYTY GÓRNIAK BARDZO KORZYSTNĄ OFERTĘ? PRZED ZNANYMI GWIAZDAMI POWAŻNA ROZMOWA

Przypomnij sobie: MAGDA GESSLER WYJAWIŁA PRAWDĘ, KTÓRĄ UKRYWAŁA PRZEZ LATA? FANI ZNANEJ RESTAURATORKI NIE KRYJĄ ZASKOCZENIA Z POWODU OSTATNIEJ NOWINY

Portal "Życie PL" pisał również: GWIAZDA SERIALU "KRÓLOWE ŻYCIA" WYJAWIŁA FAKT, KTÓRY SKRYWAŁA PRZEZ JAKIŚ CZAS. OKAZUJE SIĘ, ŻE W ŻYCIU ADY WRESZCIE NASTAŁO SZCZĘŚCIE

O tym mówi się w Polsce: KRZYSZTOF JACKOWSKI MIAŁ PORAŻAJĄCĄ WIZJĘ, TO MAJĄ BYĆ OSTATNIE TAKIE DNI, TRZEBA SIĘ PRZYGOTOWAĆ. KONIEC SWOBODY I SPACERÓW? TO JEDNAK NIE WSZYSTKO